ŚPIEWAJĄCA BIBLIOTEKA

ŚPIEWAJĄCA BIBLIOTEKA

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BABCIĄ GRUNIĄ

9 maja 2024 roku, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale odbyło się wspaniałe, literackie spotkanie z Edytą Zarębską i Robertem Zarębskim.

Edyta Zarębska to znanabajkopisarka i ilustratorka książek dla najmłodszych.

Edyta Zarębska wraz z mężem Robertem Zarębskim gościła w Domu Kultury w Skale na zaproszenie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej. Pisarka, znana pod pseudonimem “Babcia Grunia”, wzięła udział w dwóch spotkaniach autorskich z uczniami szkół podstawowych z terenu naszej gminy – Szkoły Podstawowej w Smardzowicach, Szkoły Podstawowej w Szczodrkowicach, Szkoły Podstawowej w Cianowicach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Skale, Szkoły Podstawowej nr 2 w Skale oraz Szkoły Podstawowej w Minodze.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, w jaki sposób powstają bajki. Pani Edyta zdradziła również małym czytelnikom swoje marzenia oraz życiowe tajemnice, które skłoniły ją do tworzenia opowieści dla najmłodszych. Podczas spotkań dzieci brały udział w grach i zabawach rozwijających wyobraźnię oraz wysłuchały fragmentów bajek czytanych przez pana Roberta – męża pisarki. Na zakończenie spotkania wszyscy zaśpiewali piosenkę pt. “Mądra rzeka”.

To było kolejne spotkanie, zorganizowane z myślą, by zachęcić dzieci i młodzież do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Comments are closed.