20210128_103632

29 FINAŁ WOŚP W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W SKALE!

29 FINAŁ WOŚP W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W SKALE!

Tradycją naszej szkoły, trwającą od początku organizowania tej szlachetnej akcji charytatywnej

jest coroczne włączanie się w jej przebieg.

Ogólnopolski 29 Finał WOŚP wyznaczony był na 31 stycznia 2021 roku.

W naszej szkole akcję przeprowadziliśmy już w czwartek, 28 stycznia 2021 r.

W bieżącym roku szkolnym, z uwagi na panujące obostrzenia związane z sytuacją pandemii koronawirusa oraz mając na względzie stosowanie się do rygoru sanitarnego, akcja przyjęła formę zbiórki pieniężnej.

W tym dniu, szkolni organizatorzy akcji gościli w klasach I – III i oddziałach zerowych, zbierając do puszek dobrowolnie przyniesione przez naszych uczniów i pracowników szkoły datki pieniężne na ten cel. Każdy uczeń otrzymał symboliczne SERDUSZKO WOŚP, a Samorząd Uczniowski przekazał słodycze dla darczyńców.

W tym roku „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” zbiera pieniążki dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Każda wrzucona przez naszych uczniów „złotówka” jest wielkim wkładem w pomoc dla ratowania zdrowia i życia najmłodszych pacjentów, a nasi uczniowie za pośrednictwem ich rodziców pokazali postawę wielkiego serca – empatii, życzliwości i hojności.

Wśród naszej małej obecnie liczebnie społeczności szkolnej objętej nauczaniem stacjonarnym – 151 dzieci i uczniów w oddziałach zerowych i klasach I -III zebraliśmy kwotę 1978,82 zł.

Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy.

Dyrekcja Szkoły,

Organizatorzy:

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu – Katarzyna Kwiecień,

pedagog – Felicja Krystera



Comments are closed.