dwoch umundurowanych policjantow stojacych przy radiowozie przed szkola

Bezpieczna droga do szkoły z policjantami z Powiatu Krakowskiego

Bezpieczna droga do szkoły z policjantami z Powiatu Krakowskiego!

Bezpieczna droga do szkoły z policjantami z powiatu krakowskiego

Policjanci z powiatu krakowskiego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, już od pierwszego dnia rozpoczęcia roku szkolnego przypominają dzieciom zasady bezpiecznego dojścia i dojazdu do placówki szkolnej. Starostwo Powiatowe w Krakowie przekazało m.in. na ten cel  górę odblasków.

Jak co roku, te pierwsze dni września są najważniejsze. Wówczas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonie szkół na terenie swojego powiatu. Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze i po każdej dłuższej przerwie od szkoły, a tegoroczna była znacznie dłuższa, tak ważne jest, aby przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W akcję włączyło się także Starostwo Powiatowe w Krakowie, które w ramach współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci przekazało górę odblasków, które policjanci wręczać będą uczniom przez cały okres trwania czterodniowej akcji, a także później podczas przeprowadzanych prelekcji w szkołach. Cześć skierowanych w rejon szkół patroli finansowana jest również ze środków starostwa krakowskiego.

Mundurowi zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci w rejonie przejść dla pieszych, nie tylko przypominając im o zasadach bezpieczeństwa, ale także pomagając w przejściu przez ruchliwą jezdnię, zwracając jednocześnie uwagę na niebezpieczeństwa, z jakimi mogą się spotkać. Stróże prawa sprawdzają również prawidłowość dowozu dzieci i młodzieży do szkoły, bo często zdarza się, że opiekunowie nieprawidłowo parkują, kiedy podwożą swoje pociechy pod szkołę. Podczas akcji, policjanci wręczają dzieciom opaski odblaskowe, tłumacząc jednocześnie, jak istotne jest ich noszenie, bo widoczność na drodze jest bardzo ważnym elementem ich bezpieczeństwa.

Kierowcy, przejeżdżający w rejonie szkół również przyciągają szczególną uwagę policjantów z ruchu drogowego, którzy przypominają im o właściwym zachowaniu właśnie w tej okolicy. Informują kierowców także o konsekwencjach popełnienia wykroczeń. Ci, którzy nie stosują się do zasad bezpieczeństwa i tym samym łamią przepisy ruchu drogowego, będą odpowiadać za popełniane wykroczenia.

Nasza odpowiedzialność to bezpieczeństwo naszych dzieci! Jedź rozważnie w rejonie szkoły!


Comments are closed.