Chlopki Opowiesc o naszych babkach Sluzace Ziemianki Kuciel Frydryszak

CHŁOPKI.OPOWIEŚĆ O NASZYCH BABKACH- JOANNA KUCIEL-FRYDRYSZAK

CHŁOPKI. OPOWIEŚĆ O NASZYCH BABKACH
JOANNA KUCIEL-FRYDRYSZAK

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI

 

PO FASCYNUJACE REPORTAŻE!

 

CHŁOPKI. OPOWIEŚĆ O NASZYCH BABKCH

JOANNA KUCIEL-FRYDRYSZAK

 

Zachęcamy do przeczytania niezwykłej i fascynującej lektury.

 

Reportaż Joanny Kuciel-Frydryszak to fascynująca opowieść o prozie życia gospodyń, pracownic folwarków, mamek, czy kobiet pracujących w większych gospodarstwach.

 

Od dziecka marzących o ciepłym łóżku, butach, szkole i o zostaniu panią. Modlących się o posag, byle „nie wyjść za dziada” i nie zostać wydane za morgi. Dzielące na czworo zapałki, by wyżywić rodzinę. Często analfabetki, bo „babom szkoły nie potrzeba”.

 

Joanna Kuciel-Frydryszak daje wiejskim kobietom głos, by opowiedziały o swoim życiu: codziennym znoju, lękach i marzeniach. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie.

 

„Ta książka powinna być lekturą obowiązkową. Nie zrozumie nikt współczesnej Polski, społecznych napięć i historii własnej rodziny bez zrozumienia tego, co Joanna Kuciel-Frydryszak opisała w Chłopkach. Tej mieszaniny krzywdy od kołyski i heroizmu aż po grób. Wstrząsający obraz nieludzkiej męki codziennego życia, poniewierki, biedy, upokorzenia naszych babek i prababek. Na zegarze historii to przecież było wczoraj, dlatego siedzi w nas tyle demonów i buntu…”-Joanna Kos-Krauze

 

/opis wydawcy/

 

Polecamy!

 

 


Comments are closed.