zdjecie-tytulowe

I LETNIA BIESIADA SENIORALNA W BARBARCE

Lato daje wiele powodów dla wspólnego biesiadowania. Jak zawsze. Słońce pobudza, pogoda sprzyja, ciepły letni wieczór – rzekłbyś “rozpala zmysły gorące”… jak tu się nie radować! Seniorzy wiedzą o tym najbardziej. Kiedyś, to długie letnie wieczory były tym czasem, kiedy przy ognisku nie brakowało dobrego towarzystwa, humoru i śpiewanych piosenek. Ot, taka wspólna aktywność artystyczna. Urealniła się ona ponownie 28 czerwca 2024 w Barbarce. To był naprawdę super pomysł!

Odpowiednio dobrane miejsce – Klub Senior+ w Barbarce, odpowiedni organizator, dla którego los seniorów nie jest obojętny: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skale z zaangażowanymi bardzo w prace pracownikami, zaproszeni Seniorzy z Klubu Senior+ w Barbarce, Klubu Seniorów Grota ze Skały i Klubu Seniora w Smardzowicach i I Letnia Senioralna Biesiada gotowa.

Udała się znakomicie. Oczywiście w części oficjalnej Kier. Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Barbara Stanisz, Burmistrz Miasta i Gminy Skała Piotr Trzcionka, przew. Rady Miejskiej w Skale Mariusz Gajewski witali wszystkich serdecznie, przypomnieli, że rola seniorów w lokalnej społeczności jest znacząca i złożyli życzenia wśród których wybrzmiały te najważniejsze– życzenia zdrowia!

Potem to było już tylko artystycznie, integracyjnie, biesiadnie i radośnie. Znane melodie zaprezentował zespół senioralny z Barbarki. Były piosenki i przyśpiewki. Goście byli zaskoczeni. Zwłaszcza przyśpiewką wyrazającą chęć seniorów z Barbarki do przelotu balonem… Potem był konkurs na “Biesiadników roku 2024”, oczywiście seniorów. Jury zdecydowało, że zostali nimi Basia i Marysia z KS ze Skały oraz ich partnerzy: Mirosław z KS w Barbarce i Waldemar z KS w Smardzowicach. Nagród nie przewidziano, więc tytuł musiał wystarczyć. Były też popularne kalambury w których bawiło sie w odgadywanie przeszło 20 osób…Organizator zadbał o śpiewniki, by seniorzy mogli zaśpiewać wspólnie biesiadne piosenki do melodii granych przez zespół muzyczny. Tańce też wzbronione nie były!

Gdy wieczór nadchodził, czas był zakończyć biesiadę. Na twarzach malowała się radość i nadzieja na spotkanie za rok. Brzmiały jeszcze bowiem w uszach seniorów słowa kier. MGOPS Barbary Stanisz wypowiedziane na początku spotkania, że “w tym roku spotykamy się po raz pierwszy, ale dobrze by było gdyby takie spotkania stały się cykliczne…”

tekst i foto Barbara Szwajcowska

Comments are closed.