345590943_1620415278465564_4524841876135967025_n

KONKURS CZYTELNICZY DLA DOROSŁYCH


SPOTKANIE AUTORSKIE Z KAROLINĄ MORAWIECKĄ
W RAMACH PROJEKTU „BIBLIOTEKA PEŁNA ZWIERZĄT”
I FINAŁ KONKURSU CZYTELNICZEGO
8 maja 2023 roku o godz. 18.00 w Domu Kultury w Skale
odbyło się spotkanie autorskie z Karoliną Morawiecką.
Karolina Morawiecka jest autorką poczytnych kryminałów, posiada także doktorat z zakresu nauk humanistycznych. Prywatnie fascynuje się powieścią kryminalną. Pochodzi z Krakowa. Kilka lat temu osiedliła się w niewielkiej miejscowości w jego pobliżu, gdzie mieszka z mężem antykwariuszem i i trzema ukochanymi psami.
Na spotkaniu poznaliśmy także laureatów KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA DOROSŁYCH
W konkursie prym wiodły panie i to do nich trafiły nagrody: Monika Lempart, Katarzyna Banaś i Ola La. Gratulujemy
Na tym wyjątkowym spotkaniu Pani Karolina Morawiecka opowiadała o swojej drodze do popularności oraz jak wyglądały początki jej przygody z literaturą piękną. Opowiadała z pasją o swojej twórczości i literackich fascynacjach twórczością Agathy Christie i Borysa Akunina. Opowiadała o swoim debiucie literackim, powieści „Śledztwo od kuchni” i próbie stworzenia nowego podgatunku w obrębie klasycznej powieści detektywistycznej.
Wdowa po aptekarzu ze Skały bowiem to miejscowa panna Marple, której pomagają w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych zakonnica oraz znajomość literatury i sztuki kulinarnej.
Zabawne, urocze, absurdalne historie kryminalne – tak opisywali powieści Karoliny Morawieckiej czytelnicy. Postaci z kart jej powieści są pełne życia i entuzjazmu. A powieści pochwałą życia oraz tego co chyba w nim najważniejsze – dobrego jedzenia i kontaktów z innymi ludźmi. Czytelnicy zadawali również pytania dotyczące pomysłów i inspiracji do powieści, konsultacji tła lokalnego i historycznego, i o pierwszego recenzenta powieści. Okazała się nim mama autorki.
Pani Karolina podzieliła się z nami okruchami ze swojego prywatnego życia, opowiedziała o pasjach i sposobach spędzania wolnego czasu oraz planach na przyszłość a spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze.
Dziękujemy serdecznie naszym czytelnikom, którzy pomimo natłoku zajęć znaleźli chwilę na spotkanie ze swoją ulubioną autorką!

Comments are closed.