IMG_0310

OTWARCIE KLUBU SENIOR+ W BARBARCE

OTWARCIE KLUBU SENIOR+
WBARBARCE

 Klub Senior + w Barbarce uroczyście otwarty Miła atmosfera, doskonały program uroczystości, piękna pogoda i międzypokoleniowe spotkanie złożyło się na doskonały przebieg uroczystego otwarcia Klubu Senior+ w Barbarce. Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej zyskał dodatkowo nowego użytkownika- seniorów z trzech miejscowości Barbarki, Poręby Laskowskiej i Gołyszyna. 25 uczestników może w każdym dniu uczestniczyć w ciekawych zajęciach i spotkaniach.

Bardzo cieszy fakt, że w naszej gminie Skała stajemy naprzeciw potrzebom ludzi starszych. Statystyki ciągle przypominają o starzejącym się społeczeństwie. Starzejącym się, ale także oczekującym wsparcia. Na razie w gminie Skała działa dwa Kluby senioralne jeden w strukturach MGOPS, drugi w strukturach CKSiR. Mamy nadzieję, że będą powstawać następne.

27 czerwca 2021 roku na uroczystym otwarciu w Barbarce przybyłych gości, uczestników Klubu oraz mieszkańców witał Krzysztof Wójtowicz Burmistrz Miasta i Gminy Skała oraz Barbara Stanisz Kier. Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skale. Uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświecenie pomieszczeń dało możliwość obejrzenia wnętrza i przygotowanej tamże fotograficznej wystawy. Należało również wpisać się do Księgi Pamiątkowej. Pomieszczenia są piękne, duże, wyposażone w odpowiednie meble oraz sprzęt, który wykorzystywany będzie podczas zajęć kulturalnych, rekreacyjnych, ruchowych edukacyjnych kulinarnych oraz rękodzielniczych. Panie uczestniczki z zachwytem oprowadzały po Klubie, chwaląc się przy tym wyjazdem w najbliższy wtorek na wycieczkę do Wieliczki. Cieszą się, że mogą się wspólnie spotkać, a każdy dzień nie jest już taki sam. Chcą przywracać tradycje, liczą, że w klubie rozwijać będą swoje talenty, a klub będzie kuźnią pomysłów i inicjatyw. Czego oczywiście życzymy naszym „dojrzałym- wspaniałym” Wokół budynku też wiele się działo? Ogromny namiot uchronił przed niespodziewanym, czerwcowym deszczykiem. Stoły zapraszały różnymi chłodnymi napojami i ciastami przygotowanymi przez miejscowe gospodynie. Częstowano też wspaniałą grochówką i grillowanymi przekąskami. Druhowie OSP pomagali przy każdej okazji. Wokół pełno było atrakcji dla najmłodszych. A scena gościła młodych artystów, którzy umilali czas niedzielnego popołudnia. Wystąpiła Reprezentacyjna Orkiestra Cianowic z doskonałym repertuarem wokalnym i instrumentalnym. Wystąpili tez młodsi artyści ze Szkoły Podstawowej w Minodze. Uczniowie tej szkoły zdążyli się już zaprzyjaźnić z seniorkami Klubu w Barbarce, bo wiedzą, że dbałość o współpracę międzypokoleniową dają korzyści obopólne. Młodzi tłumaczą seniorom zawiłą współczesność, a seniorzy opowiadają o przeszłości, historii i tradycjach. I czasem też pięknie dla seniorów zatańczą …tak właśnie było podczas niedzielnych uroczystości. Fantazyjnie ubrani chłopcy, w czarnych kapeluszach, uczniowie klasy czwartej rozbawili publiczność doskonale. Artystyczna niespodzianka podobała się zgromadzonym bardzo, były więc nie tylko brawa, ale podziękowania, pamiątkowe zdjęcia i oczywiście po występie lody.

Senioralna Radę Miejską reprezentowała Barbara Szwajcowska, a Klub Seniora GROTA ze Skała Danuta Zadęcka.

Zakończyły się występy, ale nie zakończyły się uroczystości. Widać było, że to godne miejsce, które jednoczy, integruje i służy nawiązywaniu kontaktów … po prostu sprawia, że wspólnota czuje się dobrze!

Zadanie Klub Senior + współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015 -2020 oraz Środków Gminy Skała.

Tekst i foto Barbara Szwajcowska
Comments are closed.