IMG_0020

PIERWSZE RANDEZ VOUS!

PIERWSZE RANDEZ VOUS!

  „Randez Vous z tańcami krajów Europejskich”

O takim spotkaniu seniorzy skalscy nawet nie marzyli. Ale, gdy na swojej drodze spotkali „Piękne Anioły” szybko uwierzyli, że to „o czym się marzy – to się zdarzy”. Mowa oczywiście o Stowarzyszeniu „Piękne Anioły”, które zaprosiło skalskich seniorów do realizacji projektu „Seniorzy Aktywni Razem”. Pierwszego października był początek. Sala widowiskowa Domu Kultury w Skale ciepło powitała seniorów. Witał też gospodarz obiektu dyr. CKSiR Cezary Bejm, który nie zapomniał w tym dniu o życzeniach dla seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Przyznam, że zaczynaliśmy trochę niepewnie. Czy się to wszystko uda? Czy będą chętni na tańce, a raczej terapię tańcem? Co będzie się działo z zakazami z tytułu pandemii? Plakaty, informacje, ogłoszenia na stronach internetowych …wspólne uzgodnienia ze Stowarzyszeniem i Domem Kultury…Pokonaliśmy wszystko!

A pierwsze „Randez Vous z tańcami” bardzo przypadło wszystkim do gustu. Pani Ada Wantuch, bardzo miła instruktorka tańca z Nowohuckiego Centrum Kultury, po krótkim wspólnym zapoznaniu z seniorami, którzy już na wstępie przekonywali o chęci i ochocie do tańca, mimo metryki, postanowiła ocenić nasze zapewnienia zapraszając do wspólnego koła. Na początek zaproponowała grecki taniec Enas Mythos. Poszło nam całkiem dobrze. Potem był brazylijski Chica Boom i taniec z Lezvoss. Była też Makarena słynna rekordzistka, piosenka / od 1993 r/do której powstał układ choreograficzny. Stworzyła się całkiem miła atmosfera. Pani Ada przez cały czas trwała przy nas blisko. Przypominała kroki, ich ilość, kierunki, dodatkowe gesty … czuwając oczywiście na straży bezpieczeństwa odległości między nami „tancerzami”. My integrowaliśmy – z wysiłkiem -psychikę z ciałem, zapominając całkowicie o codziennym stresie. Przed nami comiesięczne spotkania. Już nie możemy się doczekać.

Teks i foto Barbara SzwajcowskaComments are closed.