Street workout i kalistenika – cwiczenia dla poczatkujacych. Zmierz sie z sila wlasnych miesni min 1

POSZUKUJEMY INSTRUKTORA DO PROWADZENIA ZAJĘĆ STREET WORKOUT!

POSZUKUJEMY INSTRUKTORA
DO PROWADZENIA ZAJĘĆ
STREET WORKOUT!

Szanowni Państwo!

POSZUKUJEMY INSTRUKTORA DO PROWADZENIA ZAJĘĆ STREET WORKOUT

Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale poszukujemy instruktora do prowadzenia zajęć Street workout. 

Wszystkich chętnych prosimy o wysyłanie CV na adres: domkultury@cksir-skala.pl

Street Workout to aktywność fizyczna polegająca na ćwiczeniach z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Pozytywnie wpływa na układ krążenia, kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację. Pomocne w takich ćwiczeniach są różnego rodzaju drążki, poręcze ławki oraz liny. Wykorzystuje elementy zabudowy miejskiej lub specjalnie przystosowane do tej aktywności parki do ćwiczeń oparte o kalistenikę. Ten trening jest odpowiedni dla prawie każdego i można go wykonywać niemal wszędzie. Można trenować z wykorzystaniem własnej masy ciała lub z pomocą różnych przedmiotów takich jak ławki czy drążki. Kluczowymi elementami w Street Workout są: pompki, stanie na rękach, podciągnięcia, zwisy oraz różne ich kombinacje. Jego wszechstronność pomaga również w osiągnięciu umiejętności fizycznych, które nie są specyficzne dla żadnego pojedynczego sportu. Uniwersalny charakter tego sportu sprawia, że nie jest tu ważna płeć – sprawdzi się zarówno 

u kobiet jak i u mężczyzn. Niektóre ruchy specjalizują się w bardziej akrobatycznej odsłonie, wymagającej wysokich umiejętności motorycznych, podczas gdy inne skupiają się na podstawowych ruchach i pracują nad siłą mięśni. Sport jest niedrogi: potrzebujemy tylko butów, koszulki i spodni dresowych czy legginsów. No i przede wszystkim chęci!

A przecież w naszej gminie w Rzeplinie mamy wspaniały kompleks sportowy z wydzieloną przestrzenią, idealną do uprawiania tego sportu!

Street Workout ma swoje początki w starożytnej Grecji, ale na stałe zakorzenił się w XXI wieku w Europie Wschodniej, Rosji i Stanach Zjednoczonych. W szczególności zaczął się rozwijać w Nowym Jorku na obszarach dotkniętych ubóstwem, ponieważ ludzie nie mogli sobie pozwolić na chodzenie na siłownie. Zamiast tego wykorzystali otoczenie, w tym place zabaw i ławki, aby poćwiczyć.

Gdy ci ludzie stawali się coraz bardziej wysportowani i sprawni, nagrywali filmiki z treningów, które rozprzestrzeniały się w internecie w błyskawicznym tempie. Wkrótce prostota i łatwość tego treningu, który opiera się na masie swojego ciała “zalała” cały świat, co doprowadziło do jego popularności w dniu dzisiejszym. W kwietniu 2011 r. Na Łotwie została utworzona Światowa Federacja Street Workoutu i Kalisteniki. Pierwsze w historii mistrzostwa w Finlandii w Street Workout odbyły się w 2015 roku.


Comments are closed.