DSCF3068

Senioralia i Piknik Rodzinny już za nami!

W sobotę, 4 września odbyła się wielka impreza plenerowa Senioralia – Wielkie Święto Seniorów z Gminy Skała oraz Piknik Rodzinny. Łączymy pokolenia!- taki cel przyświecał organizatorom tej imprezy i został osiągnięty. Sobotnie popołudnie dostarczyło wiele atrakcji i tym najmłodszym i tym nieco starszym. 

 Na pikniku rodzinnym dla rodzin i najmłodszych organizatorzy przygotowali wiele atrakcji:

  • dmuchaną zjeżdżalnię
  • zabawy i konkursy z Czarodziejskim Kuferkiem, które poprowadziła Magdalena Pawlik
  • konkursy i zabawy, które poprowadziła Bernadetta Woźniak instruktor z CKSIR w Skale wraz z animatorem sportu Robertem Błachno 
  • malowanie twarzy i warsztaty plastyczne, które poprowadziła Joannna Oleś z fili Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Smardzowicach

Na naszej imprezie zaprosiliśmy mieszkańców do mobilnego punktu szczepień przeciwko COVID-19. Szczepienia były realizowane bez zapisów, jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson przez urocze i miłe panie z SPOZ-u w Skale.  

Na pikniku zachęcaliśmy także mieszkańców do spisania się w NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021. Punkt prowadzony był przez pracowników UMiG w Skale.

Fundacja wspierania rozwoju osobistego LEONARDO wystawiała wspaniałe prace swoich podopiecznych, witraże i gliniane naczynia oraz ozdoby wykonane na warsztatach fundacji. 

Ochotnicza Straż Pożarna ze Skały jak zwykle służyła wsparciem i pomocą za co serdecznie dziękujemy!

Głównym punktem programu sobotniej imprezy było Przystąpienie Gminy Skała do Programu Gmina Przyjazna Seniorom i rozpoczęcie tegorocznych SENIORALIÓW.

Burmistrz Miasta i Gminy Skała Krzysztof Wójtowicz w asyście Dyrektora Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale Cezarego Bejm uroczyście otworzył tegoroczne SENIORALIA.

A z rąk Łukasza Salwarowskiego Prezesa Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora, odebrał dwa certyfikaty dla Miasta i Gminy Skała – Certyfikat Partnera Kampanii Bezpieczny Senior Stop Manipulacji Nie daj się Oszukać oraz Certyfikat Gmina Przyjazna Seniorom

Seniorzy z Klubu Seniora „Grota” ze Skały oraz seniorzy z Klubu Seniora „SENIOR +” w Barbarce z rąk Burmistrz Miasta i Gminy Skała oraz Łukasza Salwarowskiego Prezesa Stowarzyszenia MANKO Głos Seniora odebrali Ogólnopolskie Karty Seniora. Niezmiernie cieszy fakt, że na naszym rodzinnym gruncie znalazły się firmy uczestniczące w tym programie. A były to firmy: PODEPTANI Paulina Depta Gabinet Masażu, Restauracja VITALIA oraz F.H.U KUBUŚ Cashback&Shopping Points. A przedstawiciele tych firm na scenie odebrali uroczyście certyfikaty. Honorowy certyfikat trafił także do rąk Barbary Szwajcowskiej – Ambasadorki Głosu Seniora i członkini Rady Ambasadorów Głosu Seniora w Polsce w latach 2021 – 2025. Podczas SENIORALIÓW wręczyliśmy nagrody dla utalentowanych seniorów z naszej gminy. Laureaci konkursu fotograficznego „Świat wokół nas”, zorganizowanego przez CKSiR w Skale oraz Klub Seniora „Grota” ze Skały odebrali z rąk Dyrektora Cezarego Bejm pamiątkowe dyplomy. Kolejnym punktem programu był wspaniały Koncert Skrzypcowy oraz wysęp kabaretu SAKREBLE. A zespół Rocky Road Cake dał jak zwykle popis swoich muzycznych możliwości. Zabawa taneczna prowadzona przez DJ CIERANEK trwała do białego rana.

 Do zobaczenia za rok!

Comments are closed.