1 Tytulowe

UROCZYSTE OTWARCIE NOWEJ SALI SZTUK WALKI

UROCZYSTE OTWARCIE
NOWEJ SALI SZTUK WALKI
NA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ W SKALE

UROCZYSTE OTWARCIE NOWEJ SALI SZTUK WALKI

W HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ W SKALE

4 stycznia 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali do ćwiczeń w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skale, przy ul. ks. S. Połetka 34. Był to ważny dzień dla naszej lokalnej społeczności, korzystającej z zajęć sportowych w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skale.

Uroczyście otwarto nową salę, która będzie przeznaczona do zajęć różnych rodzajów sportów walki. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Elżbieta Duda – Poseł na Sejm RP, Krzysztof Wójtowicz -Burmistrz Miasta i Gminy Skała, Cezary Bejm – Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale oraz Dawid Duda – Kierownik Obiektów Sportowych w Skale, a także trener Tomasz Blasiński.

Sala sportów walki powstała na I piętrze, za trybunami, a możliwe to było dzięki przebudowie istniejącego, a niewykorzystywanego pomieszczenia, z punktem gastronomicznym. Dzięki temu udało się stworzyć dużą przestrzeń, która po odpowiednim zabezpieczeniu materacami, będzie świetnym miejscem do ćwiczeń sportów walki. Należy podkreślić, iż powstanie sali, to zasługa skoordynowanej pracy i zaangażowania wielu osób. Począwszy od pozyskania środków z Programu „RFIL”, za co podziękowania należą się Pani Poseł Elżbiecie Dudzie oraz Burmistrzowi Krzysztofowi Wójtowiczowi, następnie udało mi się przekonać Radę Miejską w Skale do zmiany lokalizacji sali – z pierwotnie planowanej, na jednym z poddaszy, aż po realizację i nadzór prac. Tutaj podziękowania należą się Kierownikowi Obiektów Sportowych CKSIR -Dawidowi Dudzie oraz Inspektorowi Szczepanowi Misiakowi i Piotrowi Guzikowi z UMiG w Skale. Dziękuję również trenerowi Tomaszowi Blasińskiemu, który od samego początku był bardzo zaangażowany
w projekt, a nawet osobiście wyposażył i zamontował niezbędny sprzęt treningowy, jakim są materace.
Dzięki powstaniu sali poprawią się nie tylko warunki treningowe, ale (już wkrótce) będziemy mogli poszerzyć ofertę zajęć sportowych organizowanych przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji
– powiedział dyrektor CKSIR – Cezary Bejm

Sala będzie obecnie przeznaczona do treningów ju-jitsu, karate i judo, a w najbliższym czasie być może również powstanie sekcja kick-boxing.
Comments are closed.