IMG_7407

WAKACJE Z PIŁKĄ – FOOTBALL CAMPS 2020

WAKACJE Z PIŁKĄ – FOOTBALL CAMPS 2020

W dniach 24-30 sierpnia w Skale odbyły się „półkolonie sportowe” dla dzieci w ramach projektu: „Wakacje z Piłką – FOOTBALL CAMPS 2020”.

Było to duże przedsięwzięcie, adresowane do dziewczynek i chłopców ze wszystkich zakątków Małopolski – zrealizowane na terenie 19 powiatów Województwa Małopolskiego!

Dzięki staraniom Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale, w powiecie krakowskim, projektem zostały objęte dzieci z Miasta i Gminy Skała!

Realizacja „półkolonii” była możliwa dzięki dobrej współpracy na linii Małopolski Związek Piłki Nożnej – Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Skale oraz Klubowi Sportowemu MKS Skała. W „Wakacjach z Piłką” wzięło udział 24 dzieci z terenów Miasta i Gminy Skała!
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Program Football Camps ‘2020 zakładał organizację 19, tygodniowych półkolonii – na terenie powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, gorlickiego, krakowskiego, limanowskiego, miechowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego, tarnowskiego, wadowickiego, wielickiego i tatrzańskiego.

W każdej z futbolowych półkolonii wzięło udział 24 dzieci (dziewcząt i chłopców), podzielonych na dwie, 12-osobowe grupy: młodsza 8-10 lat, starsza 11-12 lat. Każdą z grup prowadził jeden wykwalifikowany trener/pedagog, specjalista piłki nożnej dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy objęci byli ubezpieczeniem, a na każdych zajęciach opiekę medyczną zapewniał ratownik medyczny.

Codzienne zajęcia piłkarskie urozmaicane były różnego rodzaju konkursami i zabawami. Uczestnicy odwiedzili Dom Kultury w Skale, gdzie korzystali z placu zabaw, otwartej strefy aktywności, a także rozegrali turniej piłkarzyków.

W kolejnym, po treningu piłkarskim, odwiedziliśmy halę widowiskowo-sportową w Skale, gdzie na 7 stołach równocześnie rozegrano turniej tenisa stołowego!

POZNAJEMY MAŁOPOLSKĘ

Integralną częścią projektu „Wakacje Z Piłką Nożną – Football Camps ‘2020” była jednodniowa wycieczka turystyczno-krajoznawcza do atrakcyjnego, choć niekiedy mało znanego miejsca
w Małopolsce. Program wycieczki obejmował część edukacyjną: zwiedzanie miejsc ważnych krajobrazowo i przyrodniczo oraz część biwakowo-piknikową, połączoną ze wspólnym posiłkiem. Dzieci ze Skały wybrały się na zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej, a następnie do Doliny Pstrąga, gdzie mogły zobaczyć m.in. kopalnię dolomitu.

Na koniec, każdy z uczestników otrzymał sprzęt piłkarski, piłkę oraz certyfikat uczestnictwa w Football Camps 2020. Wyróżnienia i nagrody odebrały osoby, które wykazały się szczególnymi umiejętnościami w konkursach i turniejach: tenisa stołowego, piłkarzyków oraz konkursie wiedzy piłkarskiej.

Co ważne, projekt uwzględniał obecną, szczególną sytuację zdrowotną wynikającą z zagrożeń pandemii COVID-19. Wakacyjna propozycja była zatem dostosowana do aktualnych obostrzeń epidemicznych obowiązujących w Polsce.

Źródło: https://footballcamps2020.pl/
Comments are closed.