Ten zegar stary

WSPOMNIENIA NIE POSZŁY NA EMERYTURĘ

WSPOMNIENIA NIE POSZŁY NA EMERYTURĘ

Wspomnienia nie poszły na emeryturę … i dobrze, bo przywołują obecnie obrazy z przeszłości, które pamiętamy. Może tęsknimy za tamtymi czasami, przyznać jednak należy, że Skała dzisiaj to nie to samo, co w przeszłości.

Mamy rok 2021. Czas pandemii często zobowiązuje nas do pozostania w domu. W wolnym czasie sięgamy po album starych fotografii, bo to doskonała sposobność, by „odkurzyć pamiętnik zdarzeń przeszłości”. Cofnijmy się do roku 1996. 25 Lat temu na skalskim magistracie, co się pojawiło? oczywiście zegar, który odmierza godziny do dzisiaj. Takie swoiste wydarzenie, które cieszyło mieszkańców bardzo. Jak opisał je w lokalnej prasie Wawrzon Bywalec przeczytajcie:

W noc sylwestrową z 31 grudnia 1995 r na 1 stycznia 1996 r o godz. 24: 00 ruszył zegar na magistracie w Skale. Przepięknie 12 razy uderzył gong ,a następnie pozytywka odegrała hymn Skały. Burmistrz Skały Zdzisław Mularczyk złożył karnawałowo nastawionym licznie zebranym – jak poinformował sekretarz Urzędu Miejskiego Tadeusz Boroń około jednemu tysiącowi mieszkańców – najserdeczniejsze życzenie noworoczne. Wśród licznie zebranych mieszkańców był również z-ca przew. Rady Krzysztof Jonak. Do godz. 1: 15 trwały tańce na oblodzonym i ośnieżonym rynku przy eksplozjach petard. Karnawałowo wystrojeni mieszkańcy często będący w maseczkach lub kolorowych czapeczkach na głowie, popijali swojego szampana lub byli częstowani szampanem przez rajców miejskich i pracowników Magistratu.

Czy zwróciliście Państwo uwagę na zapis „ o mieszkańcach w maseczkach”, niby były one wówczas karnawałowe …ale jednak maseczki . A po 25-ciu latach też maseczki !

Wspominał senior Walenty.

Comments are closed.