4

Cafe u Poetów Na Jazzowo

W niedzielę, 24 marca 2024 roku byliśmy świadkami kolejnego, wyjątkowego poetyckiego spotkania. Cafe u poetów – wieczór poetycki na jazzowo to była jedyna okazja na kontakt z lokalną poezją i niebanalną muzyką. Spotykamy się na tych wieczorach od lat. Przy blasku świec, zapachu wybornej kawy, w poetyckim klimacie wysłuchujemy wierszy lokalnych poetów, którzy uwrażliwiają nas od lat na piękno tego naszego świata. Przybyli goście, rozkoszując się poezją i dźwiękami muzyki przenieśli się w barwny, literacki świat. Swoje utwory zaprezentowali poeci i felietoniści, publikujący swoje wiersze na łamach „Kroniki Miasta i Gminy Skała”: Witold Sas-Nowosielski, Jacek Krupa oraz Barbara Szwajcowska. Wiersze naszych poetów w wybitnej interpretacji Magdaleny Pawlik wybrzmiały na nowo nowym blaskiem. Specjalnym gościem spotkania była Hanna Gdula z oddziału „0” Szkoły Podstawowej w Cianowicach, laureatka Gminnego Konkursu Recytatorskiego, która zachwyciła gości swoją dojrzałą recytacją.
A w świat muzycznych barw i dźwięków wprowadził nas zespół jazzowy Wonky Town. Zespół muzyków, związanych z Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego z Bydgoszczy już wiele razy prezentował się szerszej publiczności m.in. na licznych festiwalach, kameralnych koncertach i przeglądach. Ten wyjątkowy zespół jazzowo-popowy tworzą muzycy o ogromnej pasji i zaangażowaniu. W swoim koncercie zespół zaprezentował jazzowe standardy ale też nowe i świeże, autorskie interpretacje przebojów, które nuciły pokolenia.

Specjalnym gościem spotkania był Krzysztof Wójtowicz Burmistrz Miasta i Gminy Skała, który złożył naszym gościom podziękowania za wkład w rozwój kulturalny naszego regionu, życząc kolejnych sukcesów na gruncie literackim.

Nasi lokalni wspaniali poeci zaprezentowali swój bogaty artystyczny dorobek. Tych wierszy przez lata zgromadziła się pokaźna ilość. Zachwycają czytelników naszej lokalnej gazety „Kroniki Miasta i Gminy Skała”, zachwycają ich najbliższych, znajomych i przyjaciół, zdobią małe poetyckie antologie. Zachwyciły również zgromadzonych gości. Subtelne erotyki, najnowsze poetyckie dzieła, będące komentarzem do aktualnych wydarzeń, czy wspomnienia opiewające piękno i urodę naszych stron. Odczytane przez autorów bezpretensjonalnie i z dystansem.

Wieczór poetycki zorganizowali: Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale oraz Senioralna Rada Miejska w Skale
Spotkanie poprowadzili: Barbara Szwajcowska oraz Cezary Bejm Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale

Comments are closed.